Produkte > COILTRONICS / EATON > CTX250-2-52LP-R
CTX250-2-52LP-R
CTX250-2-52LP-R Coiltronics / Eaton
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - Leaded 250uH 4.2A 0.0833ohm Horizontal Mount
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 130-134 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX250-2-52LP-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 250UH 4.2A 83.3MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 1.228" Dia (31.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 83.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Part Status: Active, Inductance: 250 µH, Current Rating (Amps): 4.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX250-2-52LP-R CTX250-2-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 250UH 4.2A 83.3MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 1.228" Dia (31.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 83.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 250 µH
Current Rating (Amps): 4.2 A
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CTX250-2-52LP-R CTX250-2-52LP-R Hersteller : Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Toroid 251.1uH/250uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.2A 0.0833Ohm DCR RDL Bulk
auf Bestellung 7 Stücke:
CTX250-2-52LP-R Hersteller : COOPER eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf SMD
auf Bestellung 86200 Stücke: