CTX250-4-R
CTX250-4-R Eaton Electronics
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Coupled Inductors IND/XFMROP SZ 4 250UH 0
auf Bestellung 440 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX250-4-R Eaton Electronics
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 1 mH, Inductance - Connected In Parallel: 250 µH, Current Rating - Parallel: 650 mA, Current Rating - Series: 330 mA, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX250-4-R CTX250-4-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 1 mH
Inductance - Connected In Parallel: 250 µH
Current Rating - Parallel: 650 mA
Current Rating - Series: 330 mA
Part Status: Active
auf Bestellung 323 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CTX250-4-R CTX250-4-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors IND/XFMROP SZ 4 250UH 0
auf Bestellung 859 Stücke:
CTX250-4-R Hersteller : Cooper Bussmann eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Inductor Power Wirewound 250uH/1000uH 0.65A/0.33A 1.23Ohm DCR
auf Bestellung 600 Stücke:
Mindestbestellmenge: 150
CTX250-4-R Hersteller : Eaton ctx250-4-r.pdf Inductor Power Wirewound 250uH/1000uH 0.65A/0.33A 1.23Ohm DCR
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2