Produkte > BUSSMANN / EATON > CTX250-5-52-R
CTX250-5-52-R
CTX250-5-52-R Bussmann / Eaton
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - Leaded 250uH 8.1A 0.04ohms Vertical Mount
auf Bestellung 35 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX250-5-52-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 250UH 9.2A 40 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 2.114" Dia x 0.957" W (53.70mm x 24.30mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 40mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 8.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Part Status: Active, Inductance: 250 µH, Current Rating (Amps): 9.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX250-5-52-R CTX250-5-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 250uH 8.1A 0.04ohms Vertical Mount
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX250-5-52-R CTX250-5-52-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 250uH 8.1A 0.04ohms Vertical Mount
auf Bestellung 21 Stücke:
CTX250-5-52-R CTX250-5-52-R Hersteller : Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Toroid 254.4uH/250uH 20% 100KHz Powdered Iron 9.2A 0.04Ohm DCR RDL Bulk
auf Bestellung 30 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
CTX250-5-52-R CTX250-5-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 250UH 9.2A 40 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 2.114" Dia x 0.957" W (53.70mm x 24.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 40mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 8.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Part Status: Active
Inductance: 250 µH
Current Rating (Amps): 9.2 A