CTX300-1P-R
CTX300-1P-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 299.87UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 1.199 mH
Inductance - Connected In Parallel: 299.87 µH
Current Rating - Parallel: 320 mA
Current Rating - Series: 160 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.525Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 6.1Ohm Max
auf Bestellung 959 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX300-1P-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 299.87UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.165" (4.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 1.199 mH, Inductance - Connected In Parallel: 299.87 µH, Current Rating - Parallel: 320 mA, Current Rating - Series: 160 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.525Ohm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 6.1Ohm Max.
Weitere Produktangebote CTX300-1P-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX300-1P-R CTX300-1P-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 299.87UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2
Produkt ist nicht verfügbar
CTX300-1P-R CTX300-1P-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 300uH 0.32A 1.525ohms
Produkt ist nicht verfügbar
CTX300-1P-R CTX300-1P-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 300uH 0.32A 1.525ohms