CTX300-2-R
CTX300-2-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 300.8UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.235" (5.97mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 1.2 mH
Inductance - Connected In Parallel: 300.8 µH
Current Rating - Parallel: 380 mA
Current Rating - Series: 190 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.231Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 4.929Ohm Max
auf Bestellung 720 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX300-2-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 300.8UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.235" (5.97mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 1.2 mH, Inductance - Connected In Parallel: 300.8 µH, Current Rating - Parallel: 380 mA, Current Rating - Series: 190 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 1.231Ohm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 4.929Ohm Max.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX300-2-R CTX300-2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 300uH 0.38A 1.231ohms
auf Bestellung 736 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX300-2-R CTX300-2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 300uH 0.38A 1.231ohms
auf Bestellung 736 Stücke:
CTX300-2-R CTX300-2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 300uH 0.38A 1.231ohms
CTX300-2-R CTX300-2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 300.8UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.235" (5.97mm)
Number of Coils: 2