CTX33-4A-R
CTX33-4A-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 34.8UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 139.2 µH
Inductance - Connected In Parallel: 34.8 µH
Current Rating - Parallel: 2.49 A
Current Rating - Series: 1.25 A
Current Saturation - Parallel: 2.25 A
Current Saturation - Series: 1.13 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 71mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 283mOhm Max
auf Bestellung 172 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX33-4A-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 34.8UH SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 139.2 µH, Inductance - Connected In Parallel: 34.8 µH, Current Rating - Parallel: 2.49 A, Current Rating - Series: 1.25 A, Current Saturation - Parallel: 2.25 A, Current Saturation - Series: 1.13 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 71mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 283mOhm Max.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX33-4A-R CTX33-4A-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 33uH 2.25A 0.071ohms
auf Bestellung 1319 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX33-4A-R CTX33-4A-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 34.8UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2