CTX50-1P-R
CTX50-1P-R Coiltronics / Eaton
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Coupled Inductors 50uH 0.7A 0.316ohms
auf Bestellung 2091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX50-1P-R Coiltronics / Eaton
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 50.52UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.165" (4.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 202.07 µH, Inductance - Connected In Parallel: 50.52 µH, Current Rating - Parallel: 700 mA, Current Rating - Series: 350 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 316mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 1.263Ohm Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX50-1P-R CTX50-1P-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 50uH 0.7A 0.316ohms
auf Bestellung 2031 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX50-1P-R CTX50-1P-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 50uH 0.7A 0.316ohms
CTX50-1P-R CTX50-1P-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 50.52UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 202.07 µH
Inductance - Connected In Parallel: 50.52 µH
Current Rating - Parallel: 700 mA
Current Rating - Series: 350 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 316mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 1.263Ohm Max
Part Status: Active
auf Bestellung 1 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2