Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX50-2-52M-R
CTX50-2-52M-R
CTX50-2-52M-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 50uH 4.9A 0.0326ohms Header Mount
auf Bestellung 66 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX50-2-52M-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 50UH 4.9A 32.6 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 1.220" L x 0.630" W (31.00mm x 16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 32.6mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 4.9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm), Part Status: Active, Inductance: 50 µH, Current Rating (Amps): 4.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX50-2-52M-R CTX50-2-52M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 50uH 4.9A 0.0326ohms Header Mount
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX50-2-52M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 50UH 4.9A 32.6 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.220" L x 0.630" W (31.00mm x 16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 32.6mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 4.9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 50 µH
Current Rating (Amps): 4.9 A