CTX50-4A-R
CTX50-4A-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 50.11UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±25%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 200.4 µH
Inductance - Connected In Parallel: 50.11 µH
Current Rating - Parallel: 2.05 A
Current Rating - Series: 1.03 A
Current Saturation - Parallel: 1.88 A
Current Saturation - Series: 940 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 104mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 418mOhm Max
Part Status: Active
auf Bestellung 374 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX50-4A-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 50.11UH SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 200.4 µH, Inductance - Connected In Parallel: 50.11 µH, Current Rating - Parallel: 2.05 A, Current Rating - Series: 1.03 A, Current Saturation - Parallel: 1.88 A, Current Saturation - Series: 940 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 104mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 418mOhm Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX50-4A-R CTX50-4A-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 50uH 1.88A 0.104ohms
auf Bestellung 767 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX50-4A-R CTX50-4A-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 50uH 1.88A 0.104ohms
auf Bestellung 725 Stücke:
CTX50-4A-R CTX50-4A-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 50uH 1.88A 0.104ohms
auf Bestellung 801 Stücke:
CTX50-4A-R CTX50-4A-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 50.11UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 317 Stücke:
CTX50-4A-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - CTX50-4A-R - COUPLED INDUCTORS 50UH 1.88A 0.104