Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX50-5-52-R
CTX50-5-52-R
CTX50-5-52-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 50uH 9.4A 0.0248ohms Vertical Mount
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX50-5-52-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 50UH 7.6A 24.8 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.272" Dia x 0.744" W (32.30mm x 18.90mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 24.8mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 9.4A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Part Status: Active, Inductance: 50 µH, Current Rating (Amps): 7.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX50-5-52-R CTX50-5-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 50uH 9.4A 0.0248ohms Vertical Mount
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX50-5-52-R CTX50-5-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 50UH 7.6A 24.8 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.272" Dia x 0.744" W (32.30mm x 18.90mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 24.8mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 9.4A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Part Status: Active
Inductance: 50 µH
Current Rating (Amps): 7.6 A