Produkte > COILTRONICS / EATON > CTX50-7-52LP-R
CTX50-7-52LP-R
CTX50-7-52LP-R Coiltronics / Eaton
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - Leaded 50uH 10.2A 0.0163ohm Horizontal Mount
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 143-147 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX50-7-52LP-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 50UH 10.5A 16.3MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 1.535" Dia (39.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 16.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 10.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.661" (16.80mm), Inductance: 50 µH, Current Rating (Amps): 10.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX50-7-52LP-R CTX50-7-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 50UH 10.5A 16.3MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 1.535" Dia (39.00mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 16.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 10.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.661" (16.80mm)
Inductance: 50 µH
Current Rating (Amps): 10.5 A
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX50-7-52LP-R CTX50-7-52LP-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 50uH 10.2A 0.0163ohm Horizontal Mount