Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX500-1-52LP-R
CTX500-1-52LP-R
CTX500-1-52LP-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 500uH 1.9A 0.361ohms Horizontal Mount
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX500-1-52LP-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 500UH 1.7A 361 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 0.945" Dia (24.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 361mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.602" (15.30mm), Part Status: Active, Inductance: 500 µH, Current Rating (Amps): 1.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX500-1-52LP-R CTX500-1-52LP-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 500uH 1.9A 0.361ohms Horizontal Mount
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX500-1-52LP-R CTX500-1-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 500UH 1.7A 361 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 0.945" Dia (24.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 361mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.602" (15.30mm)
Part Status: Active
Inductance: 500 µH
Current Rating (Amps): 1.7 A