Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CUDD16-08C TR13 PBFREE
CUDD16-08C TR13 PBFREE
CUDD16-08C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CUDD16-02C_04C_08C.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARRAY GP 800V 16A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A
Supplier Device Package: DPAK
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 800 V
auf Bestellung 401 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CUDD16-08C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARRAY GP 800V 16A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A, Supplier Device Package: DPAK, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 800 V.
Weitere Produktangebote CUDD16-08C TR13 PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CUDD16-08C TR13 PBFREE CUDD16-08C TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CUDD16-02C_04C_08C.PDF Description: DIODE ARRAY GP 800V 16A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Supplier Device Package: DPAK