Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-130-14-0001
CWR-130-14-0001 CW Industries
CWR-130-XX-0000.PDF
Hersteller: CW Industries
Description: CONN DIP HDR IDC 14POS VERT
Features: Feed Through
Packaging: Bulk
Connector Type: Ribbon Cable, DIP Header
Contact Finish: Gold
Wire Gauge: 28-30 AWG, Stranded or Solid
Number of Positions: 14
Row Spacing: 0.300" (7.62mm)
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Cable Termination: IDC
Cable Pitch: 0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-130-14-0001 CW Industries
Description: CONN DIP HDR IDC 14POS VERT, Features: Feed Through, Packaging: Bulk, Connector Type: Ribbon Cable, DIP Header, Contact Finish: Gold, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 28-30 AWG, Stranded or Solid, Number of Positions: 14, Row Spacing: 0.300" (7.62mm), Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Cable Termination: IDC, Cable Pitch: 0.050" (1.27mm), Board-Side Pitch: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.