Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-170-10-0203
CWR-170-10-0203
CWR-170-10-0203 CW Industries
CWR-170-XX-0203.PDF
Hersteller: CW Industries
Standard Card Edge Connectors Card Edge Connector 10 Pin RoHS Plating
auf Bestellung 175 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-170-10-0203 CW Industries
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100, Packaging: Bulk, Gender: Female, Contact Finish: Tin, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Pitch: 0.100" (2.54mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Read Out: Dual, Contact Type: Cantilever, Card Type: Non Specified - Dual Edge, Card Thickness: 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm), Termination: IDC, Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm), Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Positions/Bay/Row: 5, Part Status: Active, Number of Rows: 2.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWR-170-10-0203 CWR-170-10-0203 Hersteller : CW Industries CWR-170-XX-0203.PDF Description: CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
Packaging: Bulk
Gender: Female
Contact Finish: Tin
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Card Thickness: 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm)