Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-170-20-0003
CWR-170-20-0003
CWR-170-20-0003 CW Industries
CWR-170-10-0003.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 20POS .100
Packaging: Bulk
Gender: Female
Contact Finish: Tin-Lead
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 20
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Card Thickness: 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm)
Termination: IDC
Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm)
Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Positions/Bay/Row: 10
Part Status: Active
Number of Rows: 2
auf Bestellung 625 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-170-20-0003 CW Industries
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 20POS .100, Packaging: Bulk, Gender: Female, Contact Finish: Tin-Lead, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 20, Pitch: 0.100" (2.54mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Read Out: Dual, Contact Type: Cantilever, Card Type: Non Specified - Dual Edge, Card Thickness: 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm), Termination: IDC, Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm), Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Positions/Bay/Row: 10, Part Status: Active, Number of Rows: 2.