Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-170-40-0021
CWR-170-40-0021 CW Industries
CWR-170-10-0003.pdf
Hersteller: CW Industries
PC Card Edge Connector for PCB
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-170-40-0021 CW Industries
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.100, Packaging: Bulk, Gender: Female, Contact Finish: Gold, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 40, Pitch: 0.100" (2.54mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Read Out: Dual, Card Type: Non Specified - Dual Edge, Termination: IDC, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Rows: 2.
Weitere Produktangebote CWR-170-40-0021
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWR-170-40-0021 Hersteller : CW Industries CWR-170-10-0003.pdf Description: CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.100
Packaging: Bulk
Gender: Female
Contact Finish: Gold
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 40
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C