Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-170-50-0203
CWR-170-50-0203
CWR-170-50-0203 CW Industries
card_edge_dimensions_0.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
Packaging: Bulk
Gender: Female
Contact Finish: Tin
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 50
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Read Out: Dual
Contact Type: Cantilever
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Card Thickness: 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm)
Termination: IDC
Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm)
Contact Material: Phosphor Bronze
Number of Positions/Bay/Row: 25
Part Status: Active
Number of Rows: 2
auf Bestellung 282 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-170-50-0203 CW Industries
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100, Packaging: Bulk, Gender: Female, Contact Finish: Tin, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 50, Pitch: 0.100" (2.54mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Read Out: Dual, Contact Type: Cantilever, Card Type: Non Specified - Dual Edge, Card Thickness: 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm), Termination: IDC, Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm), Contact Material: Phosphor Bronze, Number of Positions/Bay/Row: 25, Part Status: Active, Number of Rows: 2.