Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-210-60-0003
CWR-210-60-0003
CWR-210-60-0003 CW Industries
socket_connector_features_3.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: CONN RCPT 60POS IDC TIN-LEAD
Connector Type: Receptacle
Contact Finish: Tin-Lead
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 60
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Type: Female Socket
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm)
Wire Type: Ribbon Cable
Cable Termination: IDC
Part Status: Active
Number of Rows: 2
auf Bestellung 214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-210-60-0003 CW Industries
Description: CONN RCPT 60POS IDC TIN-LEAD, Features: Feed Through, Strain Relief, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Contact Finish: Tin-Lead, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 60, Pitch: 0.100" (2.54mm), Contact Type: Female Socket, Row Spacing: 0.100" (2.54mm), Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm), Wire Type: Ribbon Cable, Cable Termination: IDC, Part Status: Active, Number of Rows: 2.