Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-220-20-0021
CWR-220-20-0021
CWR-220-20-0021 CW Industries
connector_C_2110_84-Rev. A_01-355418.pdf
Hersteller: CW Industries
Headers & Wire Housings IDC Commercial Socket
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-220-20-0021 CW Industries
Description: CONN RCPT 20POS IDC GOLD, Features: Feed Through, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Contact Finish: Gold, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 20, Pitch: 0.100" (2.54mm), Contact Type: Female Socket, Row Spacing: 0.100" (2.54mm), Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Wire Type: Ribbon Cable, Cable Termination: IDC, Number of Rows: 2.
Weitere Produktangebote CWR-220-20-0021
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWR-220-20-0021 Hersteller : CW Industries socket_connector_features_3.pdf Description: CONN RCPT 20POS IDC GOLD
Connector Type: Receptacle
Contact Finish: Gold
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 20
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Type: Female Socket
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)