Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-227-16-0000
CWR-227-16-0000
CWR-227-16-0000 CW Industries
socket_connector_features_3.pdf
Hersteller: CW Industries
Headers & Wire Housings CONN SOCKET 16PIN GOLD W/KEY
auf Bestellung 364 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-227-16-0000 CW Industries
Description: CONN RCPT 16POS IDC GOLD, Features: Feed Through, Polarizing Key, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Contact Finish: Gold, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 16, Pitch: 0.100" (2.54mm), Contact Type: Female Socket, Row Spacing: 0.100" (2.54mm), Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Wire Type: Ribbon Cable, Cable Termination: IDC, Part Status: Active, Number of Rows: 2.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWR-227-16-0000 CWR-227-16-0000 Hersteller : CW Industries socket_connector_features_3.pdf Description: CONN RCPT 16POS IDC GOLD
Connector Type: Receptacle
Contact Finish: Gold
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 16
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Type: Female Socket
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Wire Type: Ribbon Cable
Cable Termination: IDC
Part Status: Active
Number of Rows: 2
auf Bestellung 2233 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
CWR-227-16-0000 Hersteller : CW Industries socket_connector_features_3.pdf Conn IDC Connector 16 POS IDT ST Cable Mount