Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-227-60-0003
CWR-227-60-0003
CWR-227-60-0003 CW Industries
connector_C_2110_84-Rev. A_01-355418.pdf
Hersteller: CW Industries
Headers & Wire Housings IDC Commercial Socket
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-227-60-0003 CW Industries
Description: CONN RCPT 60POS IDC TIN-LEAD, Packaging: Bulk, Features: Feed Through, Polarizing Key, Connector Type: Receptacle, Contact Finish: Tin-Lead, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 60, Pitch: 0.100" (2.54mm), Contact Type: Female Socket, Row Spacing: 0.100" (2.54mm), Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm), Wire Type: Ribbon Cable, Cable Termination: IDC, Part Status: Active, Number of Rows: 2.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWR-227-60-0003 CWR-227-60-0003 Hersteller : CW Industries connector_C_2110_84-Rev.%20A_01.pdf Description: CONN RCPT 60POS IDC TIN-LEAD
Connector Type: Receptacle
Contact Finish: Tin-Lead
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 60
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Type: Female Socket
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)