Produkte > CW INDUSTRIES > CWR-280-37-0000
CWR-280-37-0000
CWR-280-37-0000 CW Industries
Hersteller: CW Industries
Description: CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Packaging: Bulk
Features: Feed Through, Shielded, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 37
Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C)
Part Status: Active
auf Bestellung 114 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR-280-37-0000 CW Industries
Description: CONN D-SUB RCPT 37POS IDC, Packaging: Bulk, Features: Feed Through, Shielded, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 37, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Housing/Shell (Unthreaded), Termination: IDC, Ribbon Cable, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Tin Plated, Shell Size, Connector Layout: 4 (DC, C), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CWR-280-37-0000 Hersteller : CW Industries Conn D-Subminiature PIN 37 POS 2.74mm IDT RA Cable Mount 37 Terminal 1 Port