CWR11KC106KSB
CWR11KC106KSB KYOCERA AVX Components
tbj.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 10uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 (0.001%FR) 1.2 Ohm 125°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWR11KC106KSB KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 10UF 10% 25V 2917, Tolerance: ±10%, Features: High Reliability, Packaging: Bulk, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 100kHz, Manufacturer Size Code: D, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Failure Rate: B (0.1%), Grade: Military, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 25 V, Qualification: MIL-PRF-55365/8.
Weitere Produktangebote CWR11KC106KSB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWR11KC106KSB CWR11KC106KSB Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
Tolerance: ±10%
Features: High Reliability
Packaging: Bulk
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.2Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code: D
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Failure Rate: B (0.1%)
Grade: Military
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 25 V