Produkte > NKK SWITCHES > CWSC11JFAFS
CWSC11JFAFS
CWSC11JFAFS NKK Switches
cwscilluminated-1663573.pdf
Hersteller: NKK Switches
Rocker Switches SPST ON-NONE-OFF GRN
auf Bestellung 221 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CWSC11JFAFS NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER SPST 9A 125V, Packaging: Bulk, Features: Audible Click, Current Rating (Amps): 9A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 2.1 VDC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: UL, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 19.20mm x 12.90mm, Color - Actuator/Cap: Clear (Green Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V.
Weitere Produktangebote CWSC11JFAFS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CWSC11JFAFS CWSC11JFAFS Hersteller : NKK Switches cwscilluminated.pdf Description: SWITCH ROCKER SPST 9A 125V
Packaging: Bulk
Features: Audible Click
Current Rating (Amps): 9A (AC)
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 2.1 VDC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: UL
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Color - Actuator/Cap: Clear (Green Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V