CXA-0066-12-2-9CS2973 TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Hersteller: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: CABLE 2COND 12AWG WHITE SHLD
Packaging: Bulk
Wire Gauge: 12 AWG
Jacket (Insulation) Material: Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Operating Temperature: 150°C
Number of Conductors: 2
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.251" (6.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0090" (0.229mm)
Shield Type: Braid
Jacket Color: White
Voltage: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXA-0066-12-2-9CS2973 TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: CABLE 2COND 12AWG WHITE SHLD, Packaging: Bulk, Wire Gauge: 12 AWG, Jacket (Insulation) Material: Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Operating Temperature: 150°C, Number of Conductors: 2, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.251" (6.38mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.0090" (0.229mm), Shield Type: Braid, Jacket Color: White, Voltage: 600 V.