Produkte > LUMINUS DEVICES > CXM-22-30-80-54-AC40-F5-2
CXM-22-30-80-54-AC40-F5-2 LUMINUS DEVICES
Luminus_CXM-22_GEN4_Datasheet.pdf
Hersteller: LUMINUS DEVICES
Category: White power LEDs - COB
Description: Power LED; white warm; 8660lm; 120°; Front: flat; 28x28mm; 165lm/W
Type of diode: power LED
LED colour: white warm
Luminosity: 8660lm
Viewing angle: 120°
Front: flat
Dimensions: 28x28mm
Light source efficiency: 165lm/W
auf Bestellung 2600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CXM-22-30-80-54-AC40-F5-2 LUMINUS DEVICES
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 50V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.05A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 3.5A, Lumens/Watt @ Current - Test: 165 lm/W, CCT (K): 3000K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 8660lm (Typ).
Weitere Produktangebote CXM-22-30-80-54-AC40-F5-2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 50V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.05A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 3.5A
Lumens/Watt @ Current - Test: 165 lm/W
CCT (K): 3000K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C