Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > CY7C1041G18-15ZSXIT
CY7C1041G18-15ZSXIT
CY7C1041G18-15ZSXIT Infineon Technologies
words_x_16_bit_static_ram_with_error_correcting_code_ecc.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
SRAM Chip Async Single 1.8V 4M-bit 256K x 16 15ns 44-Pin TSOP-II T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CY7C1041G18-15ZSXIT Infineon Technologies
Description: IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 4Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 1.65V ~ 2.2V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 44-TSOP II, Write Cycle Time - Word, Page: 15ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 15 ns, Memory Organization: 256K x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote CY7C1041G18-15ZSXIT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 4Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.65V ~ 2.2V