CY7C1363A-117AC Cypress Semiconductor Corp
Hersteller: Cypress Semiconductor Corp
Description: IC SRAM 9MBIT PAR 117MHZ 100TQFP
Packaging: Bag
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 9Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.6V
Technology: SRAM - Synchronous, SDR
Clock Frequency: 117 MHz