Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > CY7C1372KV33-167AXI
CY7C1372KV33-167AXI
CY7C1372KV33-167AXI Infineon Technologies
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 18Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.6V
Technology: SRAM - Synchronous, SDR
Clock Frequency: 167 MHz