Produkte > IC > IC Speicher > CY8C29466-24PXI
CY8C29466-24PXI
CY8C29466-24PXI
Produktcode: 40644
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC Speicher
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CY8C29466-24PXI
  • PSOC 32K FLASH 2KB RAM, 8C29466
  • Series:CY8C
  • Flash Memory Size:32KB
  • EEPROM Memory Size:2KB
  • RAM Memory Size:2KB
  • No. of I/O Lines:24
  • No. of PWM Channels:16
  • Clock Frequency:24MHz
  • Interface Type:I2C, SPI, UART
  • Min Supply Voltage:3V
  • Max Supply Voltage:5.25V
  • Termination Type:Through Hole
  • Case Style:DIP
  • No. of Pins:28
  • Operating Temperature Range:-40`C to +85`C
  • Max Operating Temperature:85`C
  • Min Temperature Operating:-40`C
  • Base Number:27643
  • IC Generic Number:8C29466
  • Logic Function Number:8C29466
  • Digital IC Case Style:DIP
Weitere Produktangebote CY8C29466-24PXI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: M8C
Data Converters: A/D 12x14b; D/A 4x9b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.25V