Produkte > EBM-PAPST INC. > D2E097-BE01-02
D2E097-BE01-02
D2E097-BE01-02 ebm-papst Inc.
D2E097.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: BLOWER
Power (Watts): 54.0W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 161mm L x 165mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 1200 RPM
Width: 146.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP22
Fan Type: Blower, Centrifugal
Part Status: Active
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details D2E097-BE01-02 ebm-papst Inc.
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; radial; 230VAC; 161x165x146mm; ball; 1200rpm; IP22; 20AWG, Type of fan: AC, Kind of fan: radial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: 161x165x146mm, Power consumption: 54W, Current rating: 0.26A, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 1200rpm, Frequency: 60Hz, Impeller material: steel, Enclosure material: steel, Insulation class: B, IP rating: IP22, Leads: leads x3, Lead length: 0.2m, Operating temperature: -25...50°C, Fan motor: M2E042-CA, Colour: steel, Kind of motor: 1-phase, Protection class: I, Wire size: 20AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
D2E097-BE01-02 D2E097-BE01-02 Hersteller : EBM Papst ebm-papst_d2e097cb0148.pdf AC Blower Centrifugal 230V 155.97CFM 47dB 162 X 165 X 180mm
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produkt ist nicht verfügbar
D2E097-BE01-02 D2E097-BE01-02 Hersteller : ebm-papst EBM_Papst_Data_sheet_US_-_D2E097BE0102_KM98168_.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, Dual Inlet, 97mm Round, 230VAC, 48W, 47dBA
Produkt ist nicht verfügbar
D2E097BE0102 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; radial; 230VAC; 161x165x146mm; ball; 1200rpm; IP22; 20AWG
Type of fan: AC
Kind of fan: radial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: 161x165x146mm
Power consumption: 54W
Current rating: 0.26A
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 1200rpm
Frequency: 60Hz
Impeller material: steel
Enclosure material: steel
Insulation class: B
IP rating: IP22
Leads: leads x3
Lead length: 0.2m
Operating temperature: -25...50°C