Produkte > EBM PAPST > D2E097-BE11-77
D2E097-BE11-77
D2E097-BE11-77 EBM Papst
606.pdf
Hersteller: EBM Papst
AC Blower Centrifugal Bearing 115V 156CFM 49dB
auf Bestellung 26 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details D2E097-BE11-77 EBM Papst
Description: FAN BLWR CENT 162X180MM 115VAC, Packaging: Bulk, Power (Watts): 50.0W, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Rectangular - 162mm L x 165mm H (97mm Dia), Bearing Type: Ball, RPM: 1100 RPM, Air Flow: 156.0 CFM (4.37m³/min), Width: 180.0mm, Weight: 3.5 lbs (1.6 kg), Operating Temperature: -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, CSA, UL, Ingress Protection: IP22, Fan Type: Blower, Centrifugal, Noise: 45.0dB(A), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
D2E097-BE11-77 D2E097-BE11-77 Hersteller : EBM Papst 606.pdf AC Blower Centrifugal Bearing 115V 156CFM 49dB
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 12 Stücke:
D2E097-BE11-77 D2E097-BE11-77 Hersteller : ebm-papst Inc. D2E097-BE11-77.pdf Description: FAN BLWR CENT 162X180MM 115VAC
Packaging: Bulk
Power (Watts): 50.0W
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Rectangular - 162mm L x 165mm H (97mm Dia)
Bearing Type: Ball
RPM: 1100 RPM
Air Flow: 156.0 CFM (4.37m³/min)
Width: 180.0mm
Weight: 3.5 lbs (1.6 kg)
Operating Temperature: -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CSA, UL
Ingress Protection: IP22
Fan Type: Blower, Centrifugal
Noise: 45.0dB(A)
Part Status: Active
auf Bestellung 10 Stücke:
D2E097-BE11-77 D2E097-BE11-77 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_d2e097_series-1879641.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 97mm, 115VAC, 156CFM
auf Bestellung 9 Stücke: