Produkte > EBM-PAPST INC. > D2E097-BI56-A4
D2E097-BI56-A4
D2E097-BI56-A4 ebm-papst Inc.
D2E097BI56A4.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN BLWR CENT 161X146MM 230VAC
Power (Watts): 100W
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Rectangular - 161mm L x 165mm H (97mm Dia)
Bearing Type: Ball
RPM: 1850 RPM
Width: 146.0mm
Weight: 3.3 lbs (1.5 kg)
Operating Temperature: -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE
Ingress Protection: IP20
Fan Type: Blower, Centrifugal
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details D2E097-BI56-A4 ebm-papst Inc.
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; radial; 230VAC; 161x165x146mm; ball; 1850rpm; IP20; 20AWG, Type of fan: AC, Kind of fan: radial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: 161x165x146mm, Power consumption: 100W, Current rating: 0.45A, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 1850rpm, Frequency: 60Hz, Impeller material: steel, Enclosure material: steel, Insulation class: F, IP rating: IP20, Leads: leads x3, Lead length: 0.5m, Operating temperature: -25...55°C, Fan motor: M2E052-CA, Colour: black, Kind of motor: 1-phase, Protection class: I, Wire size: 20AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
D2E097-BI56-A4 D2E097-BI56-A4 Hersteller : EBM Papst d2e097bi56a4.pdf AC Blower Centrifugal Ball Bearing 230V 161 X 165 X 146mm
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
D2E097-BI56-A4 D2E097-BI56-A4 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_D2E097BI56A4.pdf Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 161x165mm, 230VAC
auf Bestellung 9 Stücke:
D2E097-BI56-A4 D2E097-BI56-A4 Hersteller : EBM-PAPST 207927.pdf Description: EBM-PAPST - D2E097-BI56-A4 - CENTRIFUGAL BLOWER, 97MM, 230VAC
tariffCode: 84145935
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Luftstrom - CFM: 156cu.ft/min
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 12 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
D2E097BI56A4 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; radial; 230VAC; 161x165x146mm; ball; 1850rpm; IP20; 20AWG
Type of fan: AC
Kind of fan: radial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: 161x165x146mm
Power consumption: 100W
Current rating: 0.45A
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 1850rpm
Frequency: 60Hz
Impeller material: steel
Enclosure material: steel
Insulation class: F
IP rating: IP20
Leads: leads x3
Lead length: 0.5m
Operating temperature: -25...55°C