Produkte > EBM-PAPST INC. > D2E097-CH85-02
D2E097-CH85-02 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: BLOWER
Power (Watts): 32.00W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 143mm L x 137mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 1450 RPM
Width: 108.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 176°F (-25 ~ 80°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP20
Fan Type: Blower, Centrifugal
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details D2E097-CH85-02 ebm-papst Inc.
Category: AC230V Fans, Description: Fan: AC; radial; 230VAC; 143x137x108mm; ball; 1450rpm; IP20; black, Type of fan: AC, Kind of fan: radial, Supply voltage: 230V AC, Fan dimensions: 143x137x108mm, Power consumption: 32W, Current rating: 0.15A, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 1450rpm, Frequency: 60Hz, Impeller material: steel, Enclosure material: steel, Insulation class: B, IP rating: IP20, Leads: leads x4, Lead length: 0.2m, Operating temperature: -25...80°C, Fan motor: M2E052-BF, Colour: black, Kind of motor: 1-phase, Protection class: I.
Weitere Produktangebote D2E097-CH85-02
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
D2E097-CH85-02 D2E097-CH85-02 Hersteller : ebm-papst Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 97mm, 230VAC, 28W
Produkt ist nicht verfügbar
D2E097CH8502 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; radial; 230VAC; 143x137x108mm; ball; 1450rpm; IP20; black
Type of fan: AC
Kind of fan: radial
Supply voltage: 230V AC
Fan dimensions: 143x137x108mm
Power consumption: 32W
Current rating: 0.15A
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 1450rpm
Frequency: 60Hz
Impeller material: steel
Enclosure material: steel
Insulation class: B
IP rating: IP20
Leads: leads x4
Lead length: 0.2m
Operating temperature: -25...80°C