Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > DAC3151IRGCR
DAC3151IRGCR
DAC3151IRGCR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fdac3151
Hersteller: Texas Instruments
DAC 1-CH Current Steering 10-bit 64-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DAC3151IRGCR Texas Instruments
Description: IC DAC 10BIT A-OUT 64VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad, Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: LVDS - Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 1.71V ~ 1.89V, 3.15V ~ 3.45V, Voltage - Supply, Digital: 1.71V ~ 1.89V, Settling Time: 11ns (Typ), Supplier Device Package: 64-VQFN (9x9), Architecture: Current Source, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±0.15, ±0.04, Differential Output: Yes, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote DAC3151IRGCR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DAC3151IRGCR DAC3151IRGCR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fdac3151 DAC 1-CH Current Steering 10-bit 64-Pin VQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
DAC3151IRGCR DAC3151IRGCR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fdac3151 Description: IC DAC 10BIT A-OUT 64VQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad
Output Type: Current - Unbuffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Data Interface: LVDS - Parallel
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 1.71V ~ 1.89V, 3.15V ~ 3.45V
Voltage - Supply, Digital: 1.71V ~ 1.89V
Settling Time: 11ns (Typ)
Supplier Device Package: 64-VQFN (9x9)
Architecture: Current Source
Number of D/A Converters: 1
INL/DNL (LSB): ±0.15, ±0.04
Differential Output: Yes
DigiKey Programmable: Not Verified
DAC3151IRGCR DAC3151IRGCR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fdac3151 Digital to Analog Converters - DAC SGL 14-/12-/10-bit 500 MSPS DAC