DC1147A-E
DC1147A-E Analog Devices Inc.
dc1147A.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR LTC6403-1
Packaging: Box
Output Type: Differential, Rail-to-Rail
Amplifier Type: Differential
Slew Rate: 200V/µs
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.7V ~ 5.25V
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LTC6403-1
Supplied Contents: Board(s)
Channels per IC: 1 - Single
Part Status: Active
Current - Output / Channel: 74 mA
Current - Supply (Main IC): 11 mA
-3db Bandwidth: 200 MHz