DC95G503WN
DC95G503WN Amphenol Advanced Sensors
AAS-920-273H-Thermometrics-NTC-Type-95-091819-web.pdf
Hersteller: Amphenol Advanced Sensors
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 50KOhm +/-.2C Epoxy Interchangeable Chip
auf Bestellung 360 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DC95G503WN Amphenol Advanced Sensors
Description: THERMISTOR NTC 50KOHM 4252K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Free Hanging, Operating Temperature: -80°C ~ 150°C, B25/85: 4252K, Resistance in Ohms @ 25°C: 50k, Resistance Tolerance: ±0.2°C, Length - Lead Wire: 1.50" (38.00mm), Part Status: Active, Power - Max: 75 mW.
Mounting Type: Free Hanging
Operating Temperature: -80°C ~ 150°C
B25/85: 4252K
Resistance in Ohms @ 25°C: 50k
Resistance Tolerance: ±0.2°C
Length - Lead Wire: 1.50" (38.00mm)
Part Status: Active
Power - Max: 75 mW