Produkte > CORNELL DUBILIER > DCM652U075BC2A
DCM652U075BC2A
DCM652U075BC2A Cornell Dubilier
dcmc.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 6500uF 75V -10% to 75% (50.8 X 104.78mm) Screw Terminal 2000h 85°C
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCM652U075BC2A Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 6500UF 75V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 6500 µF, Voltage - Rated: 75 V.
Weitere Produktangebote DCM652U075BC2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCM652U075BC2A DCM652U075BC2A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 6500UF 75V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 6500 µF
Voltage - Rated: 75 V
Produkt ist nicht verfügbar
DCM652U075BC2A DCM652U075BC2A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 75V 6500uF Case 2.000 x 4.125in