Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > DCMC114U063DD2BS
DCMC114U063DD2BS
DCMC114U063DD2BS Cornell Dubilier Knowles
DCMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 110000UF 63V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm)
Part Status: Active
Capacitance: 110000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC114U063DD2BS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 110000UF 63V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.687" (119.05mm), Part Status: Active, Capacitance: 110000 µF, Voltage - Rated: 63 V.
Weitere Produktangebote DCMC114U063DD2BS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC114U063DD2BS DCMC114U063DD2BS Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 110000uF 10%+75% 63 Volts