DCMC153T200CF2B
DCMC153T200CF2B Knowles / Illinois Capacitor
DCMC.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200V 15000uF Case 2.500 x 5.625in
auf Bestellung 57 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC153T200CF2B Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 15000UF 200V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.79 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC153T200CF2B DCMC153T200CF2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 200V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.79 A @ 10 kHz
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCMC153T200CF2B DCMC153T200CF2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC-2944635.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200V 15000uF Case 2.500 x 5.625in