Produkte > CORNELL DUBILIER > DCMC192T250AJ2B
DCMC192T250AJ2B
DCMC192T250AJ2B Cornell Dubilier
dcmc.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1900uF 250V -10% to 50% (34.93 X 92.08mm) Clamp Mount Screw 0.0695 Ohm 5200mA 2000h 85°C
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 47
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC192T250AJ2B Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1900UF 250V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 69.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 1900 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.864 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC192T250AJ2B DCMC192T250AJ2B Hersteller : Cornell Dubilier dcmc.pdf Cap Aluminum Lytic 1900uF 250V -10% to 50% (34.93 X 92.08mm) Clamp Mount Screw 0.0695 Ohm 5200mA 2000h 85°C
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
auf Bestellung 80 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
DCMC192T250AJ2B DCMC192T250AJ2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC-2944635.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250V 1900uF Case 1.375 x 3.625in
auf Bestellung 26 Stücke:
DCMC192T250AJ2B DCMC192T250AJ2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250V 1900uF Case 1.375 x 3.625in
auf Bestellung 78 Stücke:
DCMC192T250AJ2B DCMC192T250AJ2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 1900UF 250V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 69.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 1900 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.864 A @ 10 kHz