Produkte > KNOWLES CORPORATION > DCMC383U050BB2B
DCMC383U050BB2B
DCMC383U050BB2B Knowles Corporation
DCMC.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: Unclassified
Description: DCMC383U050BB2B
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC383U050BB2B Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 38000UF 50V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 38000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.328 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC383U050BB2B DCMC383U050BB2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 38000uF 50V -10%+75% 2.000x3.125
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DCMC383U050BB2B DCMC383U050BB2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 38000uF 50V -10%+75% 2.000x3.125
auf Bestellung 25 Stücke:
DCMC383U050BB2B DCMC383U050BB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 38000UF 50V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 38000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.328 A @ 10 kHz