Produkte > CORNELL DUBILIER > DCMC472T250BC2B
DCMC472T250BC2B
DCMC472T250BC2B Cornell Dubilier
35794200795495108dcmc.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4700uF 250V -10% to 50% (50.8 X 104.78mm) Screw Terminal 0.032 Ohm 8900mA 2000h 85°C
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC472T250BC2B Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 4700UF 250V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.214 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote DCMC472T250BC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC472T250BC2B DCMC472T250BC2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 250V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.214 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
DCMC472T250BC2B DCMC472T250BC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uF 250V 10%+50% 2.000x4.125