Produkte > CORNELL DUBILIER > DCMC821T250AA2B
DCMC821T250AA2B
DCMC821T250AA2B Cornell Dubilier
dcmc.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 820uF 250V -10% to 50% (34.93 X 53.98mm) Clamp Mount Screw 0.1564 Ohm 2.5A 2000h 85°C
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMC821T250AA2B Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 820UF 250V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 156.4Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMC821T250AA2B DCMC821T250AA2B Hersteller : Cornell Dubilier dcmc.pdf Cap Aluminum Lytic 820uF 250V -10% to 50% (34.93 X 53.98mm) Clamp Mount Screw 0.1564 Ohm 2.5A 2000h 85°C
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
DCMC821T250AA2B DCMC821T250AA2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 820uF 250V
auf Bestellung 3 Stücke:
DCMC821T250AA2B DCMC821T250AA2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCMC.pdf Description: CAP ALUM 820UF 250V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 156.4Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 10 kHz
auf Bestellung 20 Stücke:
DCMC821T250AA2B DCMC821T250AA2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DCMC.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 820uF 250V
auf Bestellung 3 Stücke:
DCMC821T250AA2B DCMC821T250AA2B Hersteller : Cornell Dubilier dcmc.pdf Cap Aluminum Lytic 820uF 250V -10% to 50% (34.93 X 53.98mm) Clamp Mount Screw 0.1564 Ohm 2500mA 2000h 85°C
auf Bestellung 4 Stücke: