DCMX182T200AC2B
DCMX182T200AC2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 200V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX182T200AC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 200V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Weitere Produktangebote DCMX182T200AC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX182T200AC2B DCMX182T200AC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE dcmx%20series-1160810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200V 1800uF Case 1.375 x 4.125in