Produkte > KNOWLES CORPORATION > DCMX532U450DF2B
DCMX532U450DF2B Knowles Corporation
DCM.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: Screw terminal and others el. capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; 5.3mF; 31.8mm; 2000h; -40÷85°C
Operating temperature: -40...85°C
Capacitance: 5.3mF
Terminal pitch: 31.8mm
Service life: 2000h
Type of capacitor: electrolytic
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX532U450DF2B Knowles Corporation
Description: CAP ALUM 5300UF 450V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 5300 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCMX532U450DF2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX532U450DF2B DCMX532U450DF2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCM.pdf Description: CAP ALUM 5300UF 450V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 5300 µF
Voltage - Rated: 450 V