DCMX632T450DG2B
DCMX632T450DG2B Cornell Dubilier Knowles
DCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6300UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6300 µF
Voltage - Rated: 450 V
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DCMX632T450DG2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6300UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm), Part Status: Active, Capacitance: 6300 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote DCMX632T450DG2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DCMX632T450DG2B DCMX632T450DG2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor dcmx series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6300uF 330Vac ELECTROLYTIC