Produkte > MURATA ELECTRONICS > DD1274AS-H-4R7N=P3
DD1274AS-H-4R7N=P3
DD1274AS-H-4R7N=P3 Murata Electronics
J(E)TE243B-0063_DEM10050C(DD)_reference.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 6.7A 13.5MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 13.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 12.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 6.7 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DD1274AS-H-4R7N=P3 Murata Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 6.7A 13.5MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, DC Resistance (DCR): 13.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 12.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 6.7 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
DD1274AS-H-4R7N=P3 DD1274AS-H-4R7N=P3 Hersteller : Murata Electronics J(E)TE243B-0063_DEM10050C(DD)_reference.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 6.7A 13.5MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 6.7 A
auf Bestellung 1060 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
DD1274AS-H-4R7N=P3 DD1274AS-H-4R7N=P3 Hersteller : Murata dd1274as-h-4r7n.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.7A 0.0135Ohm DCR 3939 T/R
auf Bestellung 1 Stücke: