DGH155M2R7
DGH155M2R7 Cornell Dubilier Knowles
DGH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAPACITOR 1.5F 20% 2.7V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 280mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Capacitance: 1.5 F
Voltage - Rated: 2.7 V
auf Bestellung 8966 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DGH155M2R7 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAPACITOR 1.5F 20% 2.7V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 280mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Capacitance: 1.5 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DGH155M2R7 DGH155M2R7 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor DGH.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1.5F, 2.7V,6.3x18mm